Szkoła promująca bezpieczeństwo

Aktualności, ostatnie wydarzenia

Dzień bezpiecznego internetu – spotkania

W związku z obchodzonym 9 lutego 2017 roku Dniem Bezpiecznego Internetu zorganizowano w naszej szkole spotkania dla uczniów klas pierwszych w dniach 16 i 20 lutego. Prelekcje pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie” przeprowadził Pan Jacek Palka funkcjonariusz Komisariatu Policji w Zawadce. W trakcie spotkania poruszona została problematyka związana z zagrożeniami wynikającymi z użytkowania […]

Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu

Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu to temat przewodni spotkań profilaktycznych, prowadzonych przez Panią Ewę Wątrobę z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Limanowej w dniu 19 stycznia 2017 roku. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych A oraz B i drugiej C.  Uczniowie zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami: nikotynizm i jego zdrowotne skutki, narkotyki i dopalacze. […]

W Tymbarku o bezpieczeństwie

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku w dniu 19 stycznia 2017 roku dla młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku, uczniów klas wojskowych i policyjnych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN oraz gimnazjów w Tymbarku i Piekiełku zorganizowano szkolenie z zakresu: odpowiedzialności osób nieletnich, prowadzący asp. […]

Europejski Dzień Prawnika

Europejski Dzień Prawnika odbył się w naszej szkole już po raz drugi. Zajęcia poprowadziła radca prawny Pani Joanna Jańczy – członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie (OIRP Kraków). Zajęcia te odbywają się w ramach realizowanego w szkole Programu Edukacji Prawnej. Ma on na celu podniesienie świadomości prawnej młodzieży. Europejski Dzień Prawnika ustanowiony został przez […]

Pierwsza pomoc z Auto Moto Klubem w Limanowej

W obecnym roku szkolnym Ratownicy Auto Moto Klubu w Limanowej już dwukrotnie gościli w naszej szkole, aby przeprowadzić zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Zajęcia w dniu 5 grudnia 2016 roku odbyły się w ramach realizowanego w powiecie limanowskim projektu “Bezpiecznie na drogach w powiecie limanowskim.” W zajęciach uczestniczył Pan […]

Odpowiedzialność za życie i wybory – spotkanie z psychologiem MORD

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Haliną Gwiżdż – psychologiem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Nowego Sącza. Podczas spotkania naszej młodzieży zostały przedstawione zagadnienia związane z psychologicznymi aspektami kierowców, którzy spowodowali wypadki drogowe, kierowali w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających czy psychotropowych. Wielki przywilej bycia kierowcą narzuca […]

Dzień bezpiecznego internetu

Dnia 12 lutego 2016 roku uczniowie klas pierwszych i drugich policyjnych i wojskowych wzięli udział w prelekcji wygłoszonej przez Pana Jacka Palkę – funkcjonariusza Komisariatu Policji w Zawadce. Tematem spotkania była Cyberprzemoc.  Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami związanymi z korzystania z Internetu oraz zasadami legalnego i odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.  Spotkanie zostało zorganizowane w […]

Bezpiecznie na drogach w powiecie limanowskim

W dniu 30 listopada 2015r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej zorganizowana została konferencja podsumowująca projekt “Bezpiecznie na Drogach w Powiecie Limanowskim”. Realizacja projektu trwała sześć miesięcy. W trakcie jej trwania organizowane były programy profilaktyczne skierowane do uczniów, pedagogów, opiekunów oraz wszystkich chętnych i zainteresowanych tematem. Na konferencji podsumowującej naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy […]

Wybieram wolność

„Wybieram wolność czyli rzecz o wyjściu z uzależnienia” to tytuł konferencji jaka odbyła się 15 września br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej. Konferencja dotyczyła szeroko analizowanej w ostatnim czasie problematyki uzależnień oraz przemocy szczególnie stosowanej wobec dzieci w domu i w szkole. W konferencji wzięli udział uczniowie klasy drugiej o profilu policyjnym. Podczas […]

Razem tworzymy lepszy internet

Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. Dnia 10 lutego 2015 roku uczniowie klas pierwszych mieli okazję wysłuchać prelekcji Pana aspiranta Jacka Palki z Komisariatu Policji w Tymbarku na temat Zagrożeń w Internecie. Mogli ponadto zapoznać się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi Internetu, prezentowanymi podczas przerw na korytarzu szkolnym. Akcja ta […]