Narodowy program rozwoju czytelnictwa

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim, na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

Program składa się z 3 priorytetów. Nasza szkoła realizuje priorytet 3.

Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych

Aktualności, ostatnie wydarzenia

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Po raz drugi zakwalifikowaliśmy się do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Szkolna biblioteka wzbogaci się o nowe książki i monitor interaktywny. Program będzie realizowany do końca roku i w tym czasie […]

Napisz recenzję

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uruchamiamy nową zakładkę na szkolnej stronie pod nazwą POLECAMY – RECENZJE KSIĄŻEK. Będziemy w niej zamieszczać Wasze recenzje, książek zakupionych w ramach NPRCZ. Czekamy […]

Biblioteczne bestsellery

W ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA i projektu „PoczytajMY” od września do grudnia wybieraliśmy bestsellery biblioteki szkolnej. Podczas rozmów przy zwrotach i wypożyczeniach, czy w luźnych rozmowach udało nam się wybrać […]

Czytelnicze pasje Kacpra

Było to kolejne działanie projektowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W szkolnej bibliotece zorganizowana została wystawa książek z prywatnej kolekcji – ucznia3C – Kacpra Gromali. Na wystawie prezentowano książki […]

Narodowe czytanie 2017 – Wesele

W dniu 7 września po raz kolejny wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Pary Prezydenckiej – Agaty i Andrzeja Dudy. […]

Nowe książki w bibliotece

Hura! Do biblioteki dotarła pierwsza tura książek zamówionych przez Was w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każdy znajdzie coś dla siebie: książki historyczne, fantastyczne, sensacyjne, biograficzne, kryminalne, młodzieżowe, obyczajowe, religijne, […]

Narodowy program rozwoju czytelnictwa

Ruszamy z projektem „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Nasz wniosek został przyjęty i otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych na doposażenie szkolnej biblioteki. W ramach projektu realizować będziemy różnego rodzaju przedsięwzięcia, o których będziemy […]

Skip to content