Strzelectwo i sztuki walki

Aktualności, ostatnie wydarzenia

Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej

Na strzelnicy sportowej w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, odbył się turniej strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar Wójta Gminy Tymbark, którego organizatorami byli: Urząd Gminy w Tymbarku, Zespół Szkół im. KEN oraz Szkoła Podstawowa w Tymbarku. Komisji sędziowskiej przewodniczył płk Jan Dominik nauczyciel PW w tymbarskim Zespole Szkół. Każdy z uczestników […]

Bieg tropem wilczym

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” dnia 26 lutego 2017 roku tymbarscy strzelcy brali udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – “Tropem Wilczym”, który odbył się w Przyszowej. Bieg fundacja Wolność i Niepodległość organizuje już piąty rok. Chce w ten sposób upamiętnić żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie pogodzili […]

I Ogólnopolski Wielobój Strzelecki w Krakowie

W dniu 17 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły odnieśli zwycięstwo w I Ogólnopolskim Wieloboju Strzeleckim poświęconym pamięci gen. Bronisława Kwiatkowskiego. Zawody zostały zorganizowane przez II Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Krakowie, którego prezesem jest Pan Jerzy Trojanowski. Generał Bronisław Kwiatkowski to osoba szczególnie ważna dla naszej szkoły. W 1999 roku, kiedy powstały klasy wojskowe […]

X Turniej strzelecki służb mundurowych

Zawody odbyły się 15 czerwca 2016 roku / środa/ na strzelnicy kulowej w Sowlinach. W zawodach uczestniczyły pięcioosobowe drużyny, reprezentujące daną jednostkę mundurową oraz instytucje z nimi współpracujące. Każdy zawodnik wykonał 10 ocenianych strzałów z postawy leżąc / karabin / na 50m i z postawy stojąc / pistolet / na 25m. Uczestnicy oceniani byli indywidualnie […]

Kierat dla odważnych

Już po raz trzeci zorganizowana drużyna uczniów klas wojskowych ZS im. KEN w Tymbarku wzięła udział w ekstremalnym wyzwaniu – XIII Międzynarodowym Ekstremalnym Maratonie Pieszym Kierat 2016 na dystansie 100 km. Szkołę reprezentowali: uczniowie klas pierwszych – Aneta Pawlikowska i Adam Pradziad, uczniowie klas drugich – Patryk Tomasiak, Michał Horoba, Sławomir Faron i Wojciech Markowicz. […]

Trening strzelecki

Dnia 16 lutego gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dobrej. Młodzież wzięła udział w zajęciach na strzelnicy. Strzelanie prowadził Pan płk Jan Dominik oraz uczniowie klas wojskowych: Mateusz Jopek, Maciej Ścierański, Michał Dykij, Daniel Gąsienica. Opiekę nad uczniami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dobrej sprawowali Pani Barbara […]

Otwarta strzelnica

W ramach akcji pn. „Otwarta Strzelnica” podczas tegorocznych ferii zimowych, w strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku, zostały przeprowadzone 4 dwu-godzinne cykle strzeleckie dla zainteresowanych osób. Obok typowo zimowych atrakcji, te zajęcia strzeleckie też cieszyły się powodzeniem. Cała akcja przeprowadzona została wspólnie z Urzędem Gminy w Tymbarku, która zakupiła amunicję a nad […]

IX Turniej Strzelecki Służb Mundurowych

Turniej odbył się dnia 19 czerwca 2015 roku w Limanowej. Organizator: Urząd Gminy w Tymbarku Współorganizatorzy: Ochotnicza Straż Pożarna w Tymbarku, LOK Limanowa, Jednostka Strzelecka Nr 2007 ZS „Strzelec OSW Tymbark, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Uczniowski Klub Sportowy „Tymbark” Cel: integracja służb mundurowych, popularyzacja strzelectwa sportowego i sportów obronnych. Termin i miejsce:Zawody odbyły się 18 czerwca 2015r / czwartek / na […]