I Ogólnopolski Wielobój Strzelecki w Krakowie

W dniu 17 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły odnieśli zwycięstwo w I Ogólnopolskim Wieloboju Strzeleckim poświęconym pamięci gen. Bronisława Kwiatkowskiego. Zawody zostały zorganizowane przez II Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Krakowie, którego prezesem jest Pan Jerzy Trojanowski.

Generał Bronisław Kwiatkowski to osoba szczególnie ważna dla naszej szkoły. W 1999 roku, kiedy powstały klasy wojskowe w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku, to właśnie gen. Kwiatkowski wyznaczył na ich jednostkę patronacką 16 batalion powietrznodesantowy im. gen. Mariana Zdrzałki w Krakowie.

Podczas turnieju strzeleckiego naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Kuziel, Patryk Tomasiak oraz Kacper Gromala. Opiekunem drużyny był płk Jan Dominik. Rywalizowali oni z uczniami z 13 zespołów z całej Polski. Strzelanie odbywało się w grupie szkolnej oraz żołnierzy zawodowych i stowarzyszeń.

Pierwszą nagrodę naszym uczniom wręczała Pani Krystyna Kwiatkowska, żona śp. gen. Bronisława Kwiatkowskiego wraz z Panem Jerzym Trojanowskim.

Oprócz zwycięstwa w rywalizacji drużynowej, sukces odniósł również Kacper Gromala, który zajął drugie miejsce w pojedynku strzeleckim.
Nasza drużyna po raz kolejny odniosła sukces. Jest to efekt wielu treningów, ciężkiej pracy i ogromnego ducha walki naszych uczniów.

Skip to content