Szkoła w ruchu

Koszykówka

Szkoła: Zespół Szkół im Komisji Edukacji Narodowej w TymbarkuObszar: Ruch poza szkołą- zajęcia niezorganizowaneZadanie: Piłka koszykowaOpiekun: Krzysztof Przechrzta Zajęcia pozalekcyjne z piłki koszykowej służą rozwijaniu zainteresowań i sprawności fizycznej. Uczeń Damian Rzepiszczak z klasy IIC o profilu bezpieczeństwo publiczne dał pokaz swoich umiejętności prezentując różnego rodzaju wsady do kosza.

Siatkówka

Szkoła: Zespół Szkół im Komisji Edukacji Narodowej w TymbarkuObszar: Pozalekcyjne zajęcia sportoweZadanie: Piłka siatkowa dziewczątProwadzący zajęcia: Barbara RakoczyCzas zajęć: 90 minKlasa: osoby zainteresowane z poszczególnych klas W ramach zajęć pozalekcyjnych z piłki siatkowej uczennice doskonalą swoje umiejętności techniczne i taktyczne z siatkówki celem przygotowania do zawodów międzyszkolnych. Podczas tych treningów rozgrywane są również mecze towarzyskie […]

Pływanie

Szkoła: Zespół Szkół im Komisji Edukacji Narodowej w TymbarkuObszar: Wychowanie fizyczne – pozalekcyjne zajęcia sportoweZadanie: PływanieProwadzący zajęcia: Grzegorz Dziadoń, płk Jan DominikCzas zajęć: 45 minKlasa: klasa 1a (o profilu wojskowym) Podczas obozu szkoleniowego w ramach dodatkowych zajęć organizowano lekcję pływania na krytej pływalni w Krakowie. Młodzież miała okazję doskonalenia swoich umiejętności pływackich.

Samoobrona

Szkoła: Zespół Szkół im Komisji Edukacji Narodowej w TymbarkuObszar: Wychowanie fizyczne – pozalekcyjne zajęcia sportoweZadanie: SamoobronaProwadzący zajęcia: Stanisław OpachCzas zajęć: 90 minKlasa: osoby zainteresowane z poszczególnych klas Zajęcia z samoobrony prowadzone są dwa razy w tygodniu dla chętnych uczniów z klas wojskowych oraz klas policyjnych. Celem tych zajęć jest nauczenie racjonalnych działań pozwalających na szybkie […]

Siatkówka chłopców

Szkoła: Zespół Szkół im Komisji Edukacji Narodowej w TymbarkuObszar: Wychowanie fizyczne – pozalekcyjne zajęcia sportoweZadanie: Piłka siatkowa chłopcówData: 18.02.2014Prowadzący zajęcia: Grzegorz DziadońCzas zajęć: 90 minKlasa: osoby zainteresowane z poszczególnych klas W ramach zorganizowania czasu wolnego dla młodzieży, w szkole organizowane są cyklicznie treningi siatkarskie. Mają one na celu zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego […]

Turystyka

Szkoła: Zespół Szkół im Komisji Edukacji Narodowej w TymbarkuObszar: Wychowanie fizyczne – pozalekcyjne zajęcia sportoweZadanie: Turystyka górskaProwadzący zajęcia: mgr Józef BanachKlasa: osoby zainteresowane z poszczególnych klas W szkole działa Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne, które współpracuje z Kołem PTTK Tymbarskie Harnasie. W ramach swojej działalności współorganizuje następujące rajdy, złazy i wycieczki: Rajd Szlakiem Walk Legionów […]

Gimnastyka

Scenariusz zajęć z gimnastyki dostępny jest tutaj.

Piłka nożna

Szkoła: Zespół Szkół im Komisji Edukacji Narodowej w TymbarkuObszar: Wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne organizowane w ramach podstawy programowejZadanie: Lekcja piłki nożnejData: 19.03.2014Prowadzący zajęcia: Grzegorz DziadońCzas zajęć: 90 minKlasa: III LO d,e (profil policyjny)Temat: Podania piłki wewnętrzną częścią stopy i prostym podbiciem w formie zadaniowej.Cel zajęć: Doskonalenie techniki podań piłki różnymi częściami stopy, kształtowanie koordynacji […]

Mieszane sztuki walki – MMA

Szkoła: Zespół Szkół im Komisji Edukacji Narodowej w TymbarkuObszar: Ruch poza szkołą- zajęcia niezorganizowane.Zadanie: Mieszane sztuki walki W ramach rozwijania swoich zainteresowań i podnoszenia swoich umiejętności, uczniowie klasy III LO B o profilu wojskowym Przemek Dulkowski i Paweł Dziak zaprezentowali mieszane sztuki walki. Uczniowie wykorzystali elementy zapasów, kick – boxingu oraz fragmenty walki w stójce […]