Rajd Szlakiem Walk Legionów

Wiosną 1993 roku dwie organizacje Strzeleckie z Tymbarku i Nowego Sącza postanowiły zorganizować wspólny pierwszy rajd górski Szlakiem Walk Legionów Polskich na trasie Chyszówki – Marcinkowice.

Dowódcy jednostek insp. Wawrzyniak i insp. Szczerkowski zadanie sfinalizowali jesienią 1993 roku w rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na trasę dwudniowego rajdu wyruszyli Strzelcy z Tymbarku i Nowego Sącza, a w miejscu zakończenia rajdu w Marcinkowicach zorganizowano uroczystą mszę świętą.

Celem tej patriotycznej imprezy było upamiętnienie walk Legionów na ziemi limanowskiej i sądeckiej, integracja młodzieży strzeleckiej oraz popularyzacja turystyki. Od roku 1993 zorganizowano już 25 rajdów, których trasy przebiegają przez teren powiatu limanowskiego.

Aktualności, ostatnie wydarzenia

Maszerowali szlakiem walk legionów w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Blisko osiemdziesiąt osób wzięło udział w jubileuszowym XXV Rajdzie Górskim “Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej” pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej. Młodzież pokonała trasę: pierwszy dzień Jurków – góra Ćwilin – góra Śnieżnica – Dobra. W Szkole Podstawowej w Dobrej przygotowano bazę noclegową oraz wyżywienie dla uczestników rajdu. Wieczorem tymbarscy Strzelcy […]

Maszerowali szlakiem legionów

Młodzież szkół średnich, gimnazjalnych i podstawowych z terenu powiatu limanowskiego wzięła udział w dwudniowym XXIV Rajdzie Górskim “Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”.Trasa tegorocznego rajdu przebiegała: pierwszy dzień Limanowa – góra Miejska – Łysa Góra – Sałasz – Dzielec -Łososina Górna. W Zespole Szkół Samorządowych nr 4 w Łososinie Górnej przygotowano bazę noclegową oraz […]

Szlakiem Legionów…

W dniach 5-6 października 2017 roku, odbędzie się 24 Rajd Górski “Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”. Młodzież pokona trasę: Limanowa – Góra Miejska – Sałasz – Łososina Górna- Góra Pasierbiecka – Zęzów – Tymbark. W Zespole Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej zorganizowana będzie baza noclegowa dla uczestników rajdu. Podczas rajdu odbędą się […]

Maszerowali szlakiem legionów

Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych ponad 80 osób wzięło udział w dwudniowym XXIII Rajdzie Górskim “Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”. Młodzież pokonała trasę: pierwszy dzień Słopnice – góra Mogielica – Jurków. W Zespole Placówek Oświatowych w Jurkowie przygotowano bazę noclegową oraz wyżywienie dla uczestników rajdu. W drugim dniu młodzież pokonała trasę z Jurkowa […]

XXII Rajd szlakiem walk legionów

W dniach 8-10 października młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych wzięła udział w XXII Rajdzie Górskim „Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”. Uczestnicy pokonali trasę: Limanowa- Jabłoniec- Golców- Cichoń- Słopnice. W Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach Górnych przygotowano bazę noclegową oraz wyżywienie dla uczestników rajdu. W drugim dniu rajdu uczniowie […]

Maszerowali szlakiem legionów w 100 rocznicę czynu legionowego…

Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych grupa uczniów wzięła udział w dwudniowym XXI Rajdzie Górskim „Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”. Młodzież pokonała trasę : pierwszy dzień Laskowa – Sałasz – Góra Miejska –Dzielec- Łososina Górna . W Zespole Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej przygotowano bazę noclegową oraz wyżywienie dla uczestników rajdu. Na cmentarzach […]

Maszerowali szlakiem Legionów…

Blisko sto osób wzięło udział w jubileuszowym trzydniowym XX Rajdzie Górskim „Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”. Młodzież pokonała trasę; Jurków – Ćwilin – Gruszowiec – Śnieżnica – Skrzydlna. W Zespole Placówek Oświatowych w Skrzydlnej przygotowano bazę noclegową oraz wyżywienie dla uczestników rajdu. W drugim dniu rajdu uczestnicy odwiedzili Szkołę Podstawową w Stróży, gdzie […]