Rajd Szlakiem Walk Legionów

Wiosną 1993 roku dwie organizacje Strzeleckie z Tymbarku i Nowego Sącza postanowiły zorganizować wspólny pierwszy rajd górski Szlakiem Walk Legionów Polskich na trasie Chyszówki – Marcinkowice.

Dowódcy jednostek insp. Wawrzyniak i insp. Szczerkowski zadanie sfinalizowali jesienią 1993 roku w rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na trasę dwudniowego rajdu wyruszyli Strzelcy z Tymbarku i Nowego Sącza, a w miejscu zakończenia rajdu w Marcinkowicach zorganizowano uroczystą mszę świętą.

Celem tej patriotycznej imprezy było upamiętnienie walk Legionów na ziemi limanowskiej i sądeckiej, integracja młodzieży strzeleckiej oraz popularyzacja turystyki. Od roku 1993 zorganizowano już 25 rajdów, których trasy przebiegają przez teren powiatu limanowskiego.

Aktualności, ostatnie wydarzenia

Maszerowali szlakiem Legionów

Blisko sto osób wzięło udział w dwudniowym XXVI Rajdzie Górskim „Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej” zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Młodzież pokonała trasę : pierwszy dzień Limanowa […]

Maszerowali szlakiem legionów

Młodzież szkół średnich, gimnazjalnych i podstawowych z terenu powiatu limanowskiego wzięła udział w dwudniowym XXIV Rajdzie Górskim „Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”.Trasa tegorocznego rajdu przebiegała: pierwszy dzień Limanowa […]

Szlakiem Legionów…

W dniach 5-6 października 2017 roku, odbędzie się 24 Rajd Górski „Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”. Młodzież pokona trasę: Limanowa – Góra Miejska – Sałasz – Łososina Górna- […]

Maszerowali szlakiem legionów

Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych ponad 80 osób wzięło udział w dwudniowym XXIII Rajdzie Górskim „Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”. Młodzież pokonała trasę: pierwszy dzień Słopnice – góra […]

XXII Rajd szlakiem walk legionów

W dniach 8-10 października młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych wzięła udział w XXII Rajdzie Górskim „Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”. Uczestnicy pokonali trasę: Limanowa- Jabłoniec- […]

Maszerowali szlakiem Legionów…

Blisko sto osób wzięło udział w jubileuszowym trzydniowym XX Rajdzie Górskim „Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”. Młodzież pokonała trasę; Jurków – Ćwilin – Gruszowiec – Śnieżnica – Skrzydlna. […]

Skip to content