Szlakiem Legionów…

W dniach 5-6 października 2017 roku, odbędzie się 24 Rajd Górski “Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”. Młodzież pokona trasę: Limanowa – Góra Miejska – Sałasz – Łososina Górna- Góra Pasierbiecka – Zęzów – Tymbark. W Zespole Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej zorganizowana będzie baza noclegowa dla uczestników rajdu. Podczas rajdu odbędą się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej na strzelnicy sportowej ZS im. KEN w Tymbarku oraz konkurs “Kroniki Rajdowej”.

Organizatorem rajdu jest:Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS “Strzelec” OSW w Tymbarku, współorganizatorami:Urząd Gminy w Tymbarku, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Urząd Miasta Limanowa , Koło PTTK “Tymbarskie Harnasie”, Zespół Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej.

Głównym celem tegorocznego rajdu jest uczczenie pamięci legionistów walczących i poległych na terenie ziemi limanowskiej.