Maszerowali szlakiem walk legionów w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Blisko osiemdziesiąt osób wzięło udział w jubileuszowym XXV Rajdzie Górskim “Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej” pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej.

Młodzież pokonała trasę: pierwszy dzień Jurków – góra Ćwilin – góra Śnieżnica – Dobra. W Szkole Podstawowej w Dobrej przygotowano bazę noclegową oraz wyżywienie dla uczestników rajdu. Wieczorem tymbarscy Strzelcy przeprowadzili szkolenie młodzieży z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

W drugim dniu rajdu młodzież pokonała trasę z Dobrej przez górę Łopień do Tymbarku. Tam na strzelnicy sportowej ZS im. KEN rozegrany został turniej strzelecki z broni pneumatycznej, gdzie w grupie szkół podstawowych zwyciężyła Oliwia Mysza ze Szkoły Podstawowej w Dobrej, miejsce drugie zajął Łukasz Smaga ze Szkoły Podstawowej w Stróży, miejsce trzecie Paulina Miśkowiec ze Szkoły Podstawowej w Stróży. W grupie szkół średnich celnym okiem popisał się Jakub Musiał z jednostki tymbarskiego Strzelca, miejsce drugie zajął Adrian Rokosz, trzecie Agnieszka Pach wszyscy z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej. Wśród opiekunów zwyciężyła Anna Rosiek, drugie miejsce zajęła Maria Gawron, trzecie Stanisław Opach. W konkursie kronik rajdowych w grupie szkół podstawowych zwyciężyła Kronika grupy Taekwondo ze Skrzydlnej, miejsce drugie zajęli Młodzi Strzelcy ze Stróży, trzecie Szkoła Podstawowa w Dobrej. W grupie szkół średnich zwyciężyła kronika tymbarskiego Strzelca, drugie miejsce przypadło Wędrowcom z Mechanika/ ZSTiO /, miejsce trzecie klasie policyjnej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku.

Głównym celem tegorocznego rajdu było uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz XXV – lecie reaktywacji Związku Strzeleckiego “Strzelec” Organizacji Społeczno – Wychowawczej w Tymbarku.

Organizatorami rajdu byli: Urząd Gminy w Tymbarku, Urząd Gminy w Dobrej, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Starostwo Powiatowe w Limanowej, JS nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS “Strzelec” OSW w Tymbarku, Koło PTTK “Tymbarskie Harnasie”, Szkoła Podstawowa w Dobrej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Urząd Gminy w Tymbarku, Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz dyrekcja Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. Nagrody wręczali: dr Paweł Ptaszek, wójt gminy Tymbark, dr Michał Wenklar naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Krakowie oraz Jolanta Dunikowska – Wszołek, dyrektor Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku.

Uczestników rajdu na trasie chłodziły soczki ufundowane przez Firmę Tymbark MWS.

Zapraszamy do galerii zdjęć na szkolnym profilu na Facebooku.

Robert Nowak

Skip to content