Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu

Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu to temat przewodni spotkań profilaktycznych, prowadzonych przez Panią Ewę Wątrobę z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Limanowej w dniu 19 stycznia 2017 roku. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych A oraz B i drugiej C. 

Uczniowie zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami: nikotynizm i jego zdrowotne skutki, narkotyki i dopalacze. Podczas spotkania z uczniami klasy drugiej zostały przedstawione elementy programu ARS – jak dbać o miłość. Dodatkowo uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem narko- gogli i alko-  gogli oraz zbadać sobie poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. 

Zajęcia miały na celu poszerzenie świadomości młodzieży w zakresie działania i skutków substancji psychoaktywnych oraz promowanie zdrowego stylu życia. 

Skip to content