Tydzień Bezpiecznego Internetu

W dniach 17 – 21 lutego 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu. Jednym z jego elementów był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest on obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy w dniu 19 lutego 2020 roku. Przeprowadzone w tym dniu spotkania ze specjalistami były jednym z działań w ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu, który w trwał od 17 do 21 lutego 2020. Na spotkaniach z uczniami gościliśmy funkcjonariuszy KPP w Limanowej asp. Janusza Pacha – Kierownika Rewiru Dzielnicowych , sierż. szt. Jacka Dynowskiego – referenta Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz studentkę Kryminologii  Wyższej Szkoły Policji  w Szczytnie Panią Sandrę Sewiło.

Skip to content