Dzień bezpiecznego internetu – spotkania

W związku z obchodzonym 9 lutego 2017 roku Dniem Bezpiecznego Internetu zorganizowano w naszej szkole spotkania dla uczniów klas pierwszych w dniach 16 i 20 lutego. Prelekcje pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie” przeprowadził Pan Jacek Palka funkcjonariusz Komisariatu Policji w Zawadce. W trakcie spotkania poruszona została problematyka związana z zagrożeniami wynikającymi z użytkowania telefonów komórkowych, gier on-line, wymiana plików P2P i innymi formami komunikacji on-line w czasie rzeczywistym (czaty i komunikatory).

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej, to okazja do propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce DBI organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu SAFER Internet w Polsce.

Skip to content