Wycieczka edukacyjno – kulturalna do Krakowa w ramach projektu ,,Wyjście z klasą”

W dniu 11.12.2025 r. uczniowie klasy 4 A wzięli udział w edukacyjno – kulturalnej wycieczce
do Krakowa. Pierwszym punktem programu była wizyta na Akademii Górniczo – Hutniczej na
Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Maturzyści wysłuchali wykładu na temat
,,Biomimetyka bez tajemnic: od kości do biomateriałów”. Następnie uczestniczyli w
warsztatach ,,Jak odbudować tkankę – rusztowania tkanki ” oraz zajęciach laboratoryjnych
,,Zamknięte w kropli – jak działają hydrożelowe systemy transportu”. Uczniowie pod
kierunkiem pracowników naukowych wykonywali interesujące doświadczenia m.in.
przygotowywali roztwory z Gumy gellan i sieciowali roztworami różnych jonów. Po
wykonaniu pasjonujących eksperymentów chemicznych, młodzież udała się na Rynek
Główny, gdzie podziwiała świąteczne iluminacje. Ostatnim punktem programu był udział w
koncercie zatytułowanym Musica Ars Amanda odbywającym się w
Filharmonii Krakowskiej. Orkiestra filharmonii pod kierunkiem Michała Klauza wykonała
kompozycje Maurice Ravela ,,Nagrobek Couperina” oraz dzieła Richarda Strausa
,,Divertimento”. Spotkanie z dziełami wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej stało się
okazją do odkrywania różnorodności muzycznego świata. Wyjazd do Krakowa został
zrealizowany w ramach projektu ,,Wyjście z klasą”. Opiekę nad uczniami sprawowały Pani
Dorota Dunikowska oraz Pani Danuta Biedroń.

Przejdź do treści