Wycieczka do Pragi

W dniach 3-4 czerwca 2024 roku uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w wycieczce do Pragi.

Zwiedzanie stolicy Czech rozpoczęliśmy od podziwiania jej panoramy, rozciągającej się  z klasztoru na Strahowie. Następnie udaliśmy się na Hradczany, królewskiej dzielnicy powstałej w XIV wieku, znajdującej się na zachodnim brzegu Wełtawy. Spacerując po zamkowym wzgórzu, będącym w przeszłości siedzibą czeskich królów, zwiedziliśmy wnętrza Katedry Św. Wita,  w której znajdują się m. in. Kaplica Św. Wacława oraz jedne z najpiękniejszych katedralnych witraży. Następnie zwiedziliśmy Zamek Praski. Naszą uwagę przykuła Sala Władysławowska, w której od czasów średniowiecza odbywały się bale i turnieje rycerskie. Obowiązkowym punktem naszej wycieczki stał się pobyt na Złotej Uliczce, przy której mieszkał Franz Kafka. Przechodząc przez Małą Stramę, zwiedzaliśmy Ogrody Wallensteina, a wieczorem kolejką szynową udaliśmy się na Wzgórze Petrin, aby podziwiać panoramę Pragi. W drugim dniu wycieczki spacerowaliśmy Mostem Karola, który powstał na zlecenie samego króla Karola IV. Najciekawszym punktem dnia było obejrzenie słynnego astronomicznego zegara Orloy, uznawanego na jeden z symboli miasta. Wszyscy uczestnicy wycieczki są zachwyceni pięknem i niepowtarzalnym urokiem Pragi.

Skip to content