Wycieczka do Warszawy

W dniu 17 maja 2024 r. odbyła się jednodniowa wycieczka uczniów z klas policyjnych i wojskowych z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku do Warszawy.
Grupa liczyła 48 osób wraz z opiekunami. Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Muzeum Łazienek Królewskich. Miejsce to nazywane jest „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”. Jest to również letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Tworzą ją klasycystyczne zabytki: Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria, Pałac Myśliwski, Amfiteatr. Spacerowaliśmy ścieżkami oraz alejkami wśród drzew, krzewów i kwiatów, podziwiając przepiękne ogrody królewskie.

Następnie przeszliśmy ulicami Warszawy do siedziby Sejmu i Senatu, gdzie po dokładnej kontroli spotkaliśmy się z naszymi przewodnikami. Udaliśmy się do sali posiedzeń Sejmu, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Piękna, obszerna sala z miejscami dla posłów, fotelem Marszałka Sejmu, Prezydenta, a na ich tle flaga narodowa z Godłem Polski i pięknym koszem z biało-czerwonymi kwiatami. To tutaj zapadają ważne uchwały i decyzje, to tutaj toczą się burzliwe dyskusje między ugrupowaniami, to stąd dziennikarze przekazują sprawozdania na żywo do wiadomości telewizyjnych. Zwiedziliśmy również, nieco mniejszą, ale równie spektakularną salę obrad Senatu.

Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Królewski, który jest jedną z najważniejszych rezydencji królewskich w Europie. To nie tylko muzeum wnętrz, ale także galeria sztuki, ośrodek nauki i edukacji oraz miejsce pełniące funkcje reprezentacyjne na szczeblu państwowym i międzynarodowym. Zachwyciły nas przede wszystkim bogate i pełne przepychu Apartamenty Królewskie, a także interesująca kolekcja sztuki Zamku mieszcząca się w Galerii Arcydzieł.

Zwiedziliśmy również warszawską Starówkę z pięknymi, kolorowymi zabytkowymi kamienicami.

Późnym wieczorem wróciliśmy do Tymbarku. Wizyta w Warszawie była dla nas ciekawą lekcją historii, kultury i sztuki. Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze raz tam powrócić.

Wycieczka była dla uczniów nieodpłatna.

Skip to content