Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 07 lutego w ZS im. KEN  obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

 Z tej okazji w naszej szkole gościli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Limanowej asp. Dariusz Ciba z Wydziału Prewencji  oraz asp. Krzysztof Ptaszek Detektyw Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego, którzy w ramach pogadanek profilaktycznych przekazali najistotniejsze informacje  o zagrożeniach czyhających na użytkowników nowoczesnych technik komunikacyjnych i sposobach  reagowania na nie.

Cyberbezpieczeństwo ma ogromne znaczenie w dzisiejszym cyfrowym świecie. Wraz z rozwojem technologii i powszechnym dostępem do Internetu, korzystanie z niego stało się codziennością i wpływa na różne sfery naszego życia, takie jak komunikacja, zakupy, rozrywka, nauka czy prowadzenie biznesu. Niestety równocześnie wzrasta liczba zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, dlatego istotne jest dbanie o bezpieczeństwo podczas działania online.

Skip to content