Obóz klas pierwszych w 16 batalionie powietrznodesantowym w Krakowie

W listopadzie br. na terenie 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie odbył się obóz szkolno – zapoznawczy dla uczniów klas I-wszych o profilu wojskowym, był to pierwszy pobyt naszych uczniów w jednostce wojskowej.

Uczniowie zostali skoszarowani w obiektach jednostki realizując porządek dnia jak przypadło dla żołnierzy tej elitarnej jednostki, pobudka, zaprawa poranna, posiłki w stołówce wojskowej, zajęcia szkoleniowe prowadzone przez profesjonalnie przygotowanych instruktorów stały się rzeczywistością.

To było wielkie przeżycie i wyzwanie dla naszych najmłodszych podopiecznych, mimo zmęczenia i dużego wysiłku zakończyli szkolenie z uśmiechami na twarzy oraz chęcią wyjazdu na kolejny obóz szkoleniowy.

Skip to content