Obóz terenowy klas policyjnych

Na początku czerwca młodzież trzech klas policyjnych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku  uczestniczyła  w terenowym obozie szkoleniowym  na zboczach  Cichonia  w Słopnicach Górnych. Podczas czterech dni uczniowie uczestniczyli  w zajęciach prowadzonych przez wielu instruktorów ze służb mundurowych. Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu zademonstrowali wyposażenie, broń i sprzęt, którego używają w czasie służby. Szkolili młodzież  elementów „zielonej taktyki”.
Instruktorzy z Komendy Powiatowej PSP w Limanowej i OSP w Słopnicach Dolnych, prowadzili szkolenie z zasad użycia sprzętu ratowniczego, prowadzenia akcji gaszenia pożarów, rozwijania linii gaśniczych w terenie, udzielania pierwszej pomocy, działania z użyciem sprzętu ratowniczego oraz ochrony osobistej i dróg oddechowych..
Dwa dni na obozie także  przeznaczone zostały na zajęcia z Komendą Powiatową Policji w Limanowej. W tym czasie funkcjonariusze odbyli zajęcia z rozpoznawania zagrożeń, technik interwencji, środków przymusu bezpośredniego, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, elementów kryminalistyki, zasad ruchu drogowego oraz musztry a także poszukiwania zaginionych osób w górach. Pierwszy dzień obozu  to rozbijanie obozowiska ,wykonanie szeregu prac logistycznych i poprawa kondycji poprzez wycieczkę turystyczną na Cichoń. Pod wieczór wszyscy  uczestniczyli także w zajęciach dodatkowych z orientacji w terenie, strzelectwa i sztuk walki wręcz, były rozgrywki w piłkę  siatkową i wieczorne ogniska. Tradycyjnie odbyło się też nabożeństwo majowe z zaproszonymi gośćmi. Na zakończenie wspólnie zostały upieczone kiełbaski na grillu.
Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku składa serdeczne podziękowanie wszystkim służbom mundurowym za bezinteresowną pomoc przy realizacji bogatego programu szkolenia.

Skip to content