Klasa pierwsza policyjna w Krakowie…

W dniu 4.04.2023r. klasa 1 LOA wzięła udział w wycieczce do Krakowa. Uczniowie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego z zainteresowaniem obejrzeli zabawną i  nadal aktualną klasyczną komedię Moliera ,,Chory z urojenia”. W rolę hipochondryka Argona wcielił się znakomity aktor Andrzej Grabowski. Następnie uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z dr hab. Przemysławem Wywiałem, zastępcą dyrektora Centrum Symulacji i Doskonalenia Zarządzania Bezpieczeństwem w Instytucie Bezpieczeństwa i Informatyki Uniwersytetu Pedagogicznego, podczas którego zostali zapoznani z ofertą edukacyjną uniwersytetu, kierunkami i specjalnościami. Ostatnim punktem programu było zwiedzenie Muzeum Armii Krajowej. Uczniowie obejrzeli ekspozycję poświęconą Polskiemu Państwu Podziemnemu oraz jego sile zbrojnej – Armii Krajowej. W skali kraju obok Muzeum Powstania Warszawskiego jest najważniejszym muzeum czynu zbrojnego Polski Walczącej XX wieku.

Skip to content