VIII Edycja konkursu Znaj – Znak

W naszym liceum  odbyła się kolejna, VIII Edycja konkursu Znaj – Znak. Konkurs organizowany jest z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Patronat na konkursem sprawuje Starosta Limanowski p. Mieczysław Uryga i Krakowski Oddziału IPN, który jest także współorganizatorem  przedsięwzięcia. W tegorocznej edycji udział wzięło 40 uczniów z 11 szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego. Miejsce I zajął Tomasz Surdziel ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku, miejsce II -Edyta Majda ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu, miejsce III – Sophie Valentin ze Szkoły Podstawowej w Szczyrzycu. Jury konkursu w składzie: p. Paulina Ablewicz -kierownik Pedagogicznej Biblioteki w Limanowej, p. Robert Nowak – dowódca tymbarskiej jednostki „Strzelec” i p. Dariusz Gorajczyk – pracownik IPN, przyznało także 3 wyróżnienia: dla Aleksandry Frączek, Tomasza Mazura i Bartosza Poręby. Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie wysłuchali także interesującej prelekcji p. Dariusz Gorajczyka  o jednym z żołnierzy wyklętych – Łukaszu Cieplińskim i wysłuchali ballady „POLSKA PODZIEMNA”  w wykonaniu Uli Mrowcy-Kuscorz i Amelki Merwart. Nad  przebiegiem konkursu czuwała prof. Lucyna Woźniak  – jego pomysłodawca a dzielnie pomagali jej uczniowie: Julka Janiczek, Marta Kokoszka, Sebastian Woźniak, Michał Smoter, Antek Burkowicz i Franek Palarczyk.

Skip to content