Święto jednostki patronackiej – 16 batalionu powietrznodesantowego im. gen. bryg. Mariana Zdrzałki w Krakowie

Dnia 17 marca 2023 roku przedstawiciele naszej szkoły: poczet sztandarowy, Pani dyrektor Małgorzata Ryś, uczniowie klas 3B i 3C wraz z opiekunami Panią Ireną Ociepką, Jolantą Dunikowską- Wszołek i sierżantem Robertem Kłykiem wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta jednostki patronackiej – 16 batalionu powietrznodesantowego im. gen. bryg. Mariana Zdrzałki w Krakowie.

W uroczystym apelu uczestniczyli żołnierze, pracownicy RON i zaproszeni goście, a także spora grupa sympatyków batalionu, która przybyła również na zorganizowany z okazji święta dzień otwartych koszar.

Podczas rozprowadzenia wyróżnionym żołnierzom Dowódca 16 bpd – ppłk. dypl. Dariusz Dziuba wręczył  odznaki pamiątkowe 16 bpd, a także mianowania na wyższe stopnie wojskowe. Kolejnym punktem programu był  pokaz wyszkolenia żołnierzy. Wyjątkową atrakcją dla gości był także pokaz skoków spadochronowych.

Zainteresowaniem cieszył się także pokaz wojskowego sprzętu, uzbrojenia i pojazdów wojskowych oraz możliwość odwiedzenia Sali Tradycji 16 bpd. Na zwiedzających koszary czekała także wojskowa grochówka.

Skip to content