Jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Lingwistyczny DUET

25 uczniów naszej szkoły wzięło udział w dniu 10.01.2023r. w pierwszym wewnątrzszkolnym etapie Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET organizowanego przez Wydział Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. 

Konkurs DUET przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem jest przede wszystkim promowanie i popularyzowanie nauki języków obcych oraz stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie umiejętności i uzdolnień lingwistycznych.

Uczestnicy konkursu muszą wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych. Językiem podstawowym – obowiązkowym jest język angielski. Drugim językiem do wyboru jest język francuski, hiszpański, niemiecki lub rosyjski. W naszej szkole 24 uczniów wybrało język niemiecki, a tylko jedna uczennica – hiszpański.

Konkurs jest dwuetapowy.

Drugi  etap międzyszkolny odbędzie się w Wydziale Nauk Humanistycznych ANS w Nowym Sączu.

Czekamy zatem na wyniki pierwszego etapu.

 Powodzenia !

Skip to content