Akcja edukacyjna: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

17 stycznia 2023 r. przedstawiciele Urzędu Skarbowe w Limanowej przeprowadzili w naszej szkole prelekcję   pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” Celem prowadzonej kampanii, którą  honorowym patronatem objął Minister Edukacji i Nauki ,  jest uświadomienie młodych ludzi, że:

  • nielegalny hazard jest w Polsce zakazany
  • hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie
  • osoby uzależnione podkreślają korzyści z hazardu i koncentrują się na możliwościach wygranych oraz pieniądzach

Przekaz kampanii koncentruje się na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do Krajowej Administracji Skarbowej. Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Pokazuje również  z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych. 

Skip to content