Z wizytą w jednostce patronackiej – 16 Batalionie Powietrznodesantowym gen. bryg. Mariana Zdrzałki w Krakowie

Uczniowie klas pierwszych wojskowych w dniach 28-29.XI.2022 r. przebywali na zajęciach szkoleniowych w 16bpd w Krakowie.

To ten batalion jest od 1999 r. jednostką patronacką klas wojskowych w naszej szkole. W czasie pobytu na terenie  jednostki wojskowej uczniowie zostali zapoznani: z historią 16 bpd, zwiedzili salę tradycji i inne obiekty Batalionu. Uczestniczyli także w zajęciach: z elementów taktyki indywidualnego maskowania, łączności. Poznali techniki wykonywania węzłów jako element szkolenia linowego. Ćwiczyli praktyczne elementy musztry zespołowej i sposoby przemieszczania się w szykach.

Zajęcia szkoleniowe prowadzili żołnierze – instruktorzy z jednostki.

W czasie wolnym od zajęć praktycznych mogli obejrzeć interesujący film w reżyserii Daniela Jaroszka „Johnny” opowiadający niezwykłą historię ks. Jana Kaczkowskiego w kinie Cinema City.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: st. sierż. Robert Kłyk, mgr Jolanta Kuciel, mgr Irena Ociepka, mgr Krzysztof  Przechrzta.

Skip to content