Wycieczka do Wrocławia

W dniach 5 – 6 grudnia odbyła się wycieczka do Wrocławia!
Uczniowie w pierwszym dniu odwiedzili wrocławskie Zoo, centrum nauki i wiedzy o wodzie – Hydropolis i SkyTower, który jest najwyższym punktem widokowym w Polsce. Następnego dnia wybrali się na wycieczkę po mieście. Pierwszym punktem była Panorama Racławicka, z której udali się zwiedzać uroki Wrocławia. Zobaczyli również jarmark bożonarodzeniowy.

Wycieczka szkolna do Wrocławia  wzbogacona została wizytą w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Stała się ona znakomitą okazją do spotkania z naszymi absolwentami. Obecnie na tej uczelni wojskowej studiuje siedmiu podchorążych, którzy ukończyli Zespół Szkół w Tymbarku. Podczas wspomnianego spotkania, które odbyło się w auli AWL, nasi uczniowie poznali zasady rekrutacji, kierunki kształcenia oraz przebieg studiów z punktu widzenia studentów. Nauka w LO o profilu mundurowym znacznie ułatwia dostanie się oraz studiowanie na uczelni wojskowej. Wizyta była także okazją do wspomnień i pamiątkowych zdjęć.

Skip to content