Szkolne kolędowanie

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku zostały wystawione jasełka dla całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości, a wśród nich Pana Jana Hamerskiego Senatora Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Pawła Ptaszka Wójta Gminy Tymbark, Pana Artura Krzaka Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz przedstawicieli 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie, Wojskowego Centrum Rekrutacji  w Nowym Sączu, 114 batalionu WOT w Limanowej, Komisariatu Policji w Tymbarku i OSW Strzelec w Tymbarku. Na uroczystości szkolnej obecni byli również licznie zgromadzeni Rodzice.

Jasełka- piękne widowisko przedstawiające okoliczności  Bożego Narodzenia wpisane w naszą polską tradycję – były dla wszystkich obecnych lekcją wzajemnej miłości, refleksji i zadumy.

W szkole zapanował magiczny, świąteczny klimat. Uczniowie klas mundurowych wcieli się w biblijne postacie, wzbogacili swój występ kolędami i pastorałkami prezentując swój talent wokalny.

Na zakończenie wystąpiła góralska kapela Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem i dała popisowy koncert złożony z polskich kolęd i pastorałek. Jako dodatkowy element miał miejsce również pokaz tańca oraz ludowych zwyczajów.

Skip to content