Obóz policyjny w Gorcach

W dniach 26-28 października uczniowie trzecich klas policyjnych przebywali na obozie kondycyjno – szkoleniowym w Porębie Wielkiej. Szkolenie było zaplanowane na trzy dni, a prowadzili je instruktorzy  114 batalionu WOT, PPSP w Limanowej  i nauczyciele instruktorzy Zespołu Szkół w Tymbarku.

W programie obozu znalazły się: doskonalenie kondycji i znajomości zasad orientacji w terenie, praca z mapą i kompasem, elementy samoobrony i walki wręcz; środki przymusu bezpośredniego; techniki interwencji; sztuki walki, posługiwanie się bronią,  techniki operacyjne, musztra, zasady obsługi sprzętu gaśniczego, zasady używania sprzętu ochrony osobistej – masek, butli z tlenem, odzieży;  pierwsza pomoc przedmedyczna – techniki i zasady jej udzielania. Codziennie wszyscy mieli okazję przebywać w parku podworskim Wodzickich gdzie  rano ćwiczyli sprawność i relaksowali się w pięknym otoczeniu przyrody. Na czas pobytu obozu młodzież zakwaterowana była w Schronisku Młodzieżowym w Porębie Wielkiej.

Skip to content