Wizyta w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie

W zeszłym tygodniu w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Dzień ślubowania był również okazją do zorganizowania Dnia Otwartego dla młodzieży klas mundurowych województwa małopolskiego pod hasłem . „Poznaj nas, III Małopolskie spotkania z mundurem – Policja 2022”. Wśród zaproszonych szkół  byli także nasi uczniowie klas policyjnych  klasa 2a i klasa 4d.  Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczestnicy dni otwartych mogli wziąć udział w przygotowanych atrakcjach. Na czas dnia otwartego Oddział Prewencji Policji zamienił się w pełną atrakcji przestrzeń, w której młodzież, nauczyciele oraz zaproszeni goście mogli znaleźć najbardziej interesujące ich stoiska tematyczne. I tak, w specjalnie utworzonym na tą okoliczność miasteczku policyjnym na uczniów oraz pozostałych uczestników spotkania czekały pokazy oraz ciekawe prelekcje. Główne atrakcje to m.in. ekspozycja floty policyjnego sprzętu transportowego oraz sprzętu, uzbrojenia i wyposażenia policyjnego. Mieściły się tam również stoiska przygotowane przez wybrane wydziały i sekcje z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W czasie pobytu wszyscy doskonale się bawili i pomimo nie najlepszej pogody wyjeżdżaliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

Skip to content