II miejsce w konkursie #KOMÓRKOMANIA

Nasza szkoła zdobyła II miejsce w konkursie organizowanym przez Fundację DKMS o tarczę “Szkoła z życiem”.

Od wielu lat organizujemy Dzień Dawcy Szpiku razem z fundacją DKMS. Mamy na swoim koncie setki zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku. W tym roku udało nam się zarejestrować 98 osób i ta liczba dała nam drugie miejsce na 155 szkół biorących udział w Akcji Komórkomania.

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Misją fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku.

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu ponad 11 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 700 000 potencjalnych Dawców. Celem statutowym Fundacji jest działalność w zakresie wspierania osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan fizyczny, psychiczny lub emocjonalny; promowania nauki oraz badań w dziedzinie przeszczepiania komórek macierzystych oraz promocji zdrowia publicznego.

Jesteśmy dumni z naszych obecnych i byłych uczniów, którzy wyrazili gotowość oddania “cząstki siebie” ratującej ludzkie życie. Dziękujemy, że w takich sytuacjach możemy zawsze na Was liczyć.

Pamiętajmy: “Pomożesz – masz to w genach”.

Skip to content