Konkurs Znaj Znak

To była już siódma edycja konkursu „Znaj-Znak”. Aż 38 uczniów z 9 szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego zmierzyło się z grą edukacyjną IPN. Konkurs zorganizował  ZS im. KEN w Tymbarku we współpracy z Krakowskim Oddziałem IPN  i odbywał się  pod honorowym patronatem Starosty Limanowskiego pana Mieczysława Urygi. W Jury konkursu zasiedli: Pani Beata Kumórkiewicz – nauczyciel historii w ZS im. KEN w Tymbarku, Pan Dariusz Gorajczyk – pracownik  Krakowskiego Oddziału IPN  i Pan Robert Nowak – pracownik UG w Tymbarku i dowódca tymbarskiego „Strzelca”. Konkurs rozpoczęła dyrektor tymbarskiej placówki – Pani Jolanta Dunikowska-Wszołek.

Miejsce I zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Pisarzowej –  Sebastian Sołtys

Miejsce II także przypadło uczniowi tej szkoły – Jakubowi Zbosiowi

Miejsce III zajęła uczennica  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego   nr 4 w Limanowej – Alicja Michalik

Podczas konkursu pan Dariusz Gorajczyk wygłosił prelekcję na temat zbrodni katyńskiej. Była to świetna lekcja historii . Dziewczęta z tymbarskiego liceum – Oliwka i Emilka,  zaprezentowały zebranym balladę „Biały krzyż”.

Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Lucyna Woźniak – nauczyciel bibliotekarz – pomysłodawca konkursu wraz z uczniami klas mundurowych:  Julką, Natalką, Emilką Oliwką, Kacprem, Dominikiem i Szymonem.

Skip to content