Mikołajkowe zajęcia szkoleniowe klasy policyjnej w Krakowie

Kolejna klasa, tym razem I a w dniach 7- 8 grudnia bieżącego roku uczestniczyła w szkoleniu wyjazdowym w Krakowie. W pierwszym dniu zajęcia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy przed medycznej odbyły się w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Następnie uczniowie odwiedzili JRG z parkiem pojazdów, jakim dysponują strażacy, gdzie poznali  wyposażenie i sprzęt specjalistyczny szkoły.

Kolejny dzień to zajęcia w Oddziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Po  zapoznaniu ze strukturą jednostki oraz głównymi zadaniami  OPP,  uczniowie mieli możliwość uczestniczenia,  w charakterze obserwatorów, w odbywających się  testach sprawności fizycznej kandydatów do policji; przećwiczyć elementy musztry; zwiedzić obiekty;  ale także zobaczyć jeden z najnowocześniejszych wozów specjalistycznych Tajfun IV wykorzystywany w trakcie działań policyjnych oddziałów prewencji.

Oczywiście podczas wyjazdu było także zwiedzanie zabytków Krakowa, seans kinowy oraz na zakończenie dnia spacer wieczorny po centrum miasta.

Skip to content