Zajęcia szkoleniowe w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

W dniach 12-13 października bieżącego roku klasy drugie policyjne uczestniczyły w szkoleniu wyjazdowym na terenie Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Uczniowie zostali zapoznani z  głównymi zadaniami  OPP, do których  należy między innymi wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem akcji czy operacji policyjnych w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego jak również przywracanie takiego porządku podczas  zbiorowego naruszenia prawa.

Zwiedzili także obiekty policyjne,  zapoznali się z wyposażeniem indywidualnym funkcjonariuszy, sprzętem do działań zespołowych, a także sami zostali włączeni w ćwiczenia z zakresu musztry zespołowej, która przygotowuje pododdziały do działania w szyku pieszym i z pojazdami.

Uczniowie również mieli możliwość uczestniczenia  jako obserwatorzy podczas zmagań kandydatów do Policji, dla których w tym dniu przeprowadzano test sprawności fizycznej.

W kolejnym dniu zajęcia miały miejsce w Ośrodku Szkoleniowym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz ratownictwa wodnego.

Zajęcia szkoleniowe ukazują służby   z tej przyjemniejszej strony, jednak należy pamiętać, iż praca w Policji nie jest łatwa, jednak może przynosić sporo satysfakcji. Funkcjonariusze nie tylko przeciwdziałają łamaniu prawa, ale także pomagają obywatelom, dlatego ten zawód jest zaliczany do tak zwanych zawodów zaufania publicznego.

Skip to content