Szkolili się w Gorcach

W ostatnich dniach września uczniowie  trzeciej klasy  policyjnej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku przebywali na obozie kondycyjno-szkoleniowym w Porębie Wielkiej. W pierwszym dniu młodzież poprawiała kondycję  w Gorcach  przy okazji odwiedzając najwyżej położone w Polsce Obserwatorium Astronomiczne na Suhorze /1000 m.n.p.m./, gdzie odbyli lekcję z podstaw astronomii. Dzięki wspaniałej pogodzie mogli podziwiać uroki Gorczańskiego Parku Narodowego. Na koniec dnia odbyły  się  jeszcze zajęcia ze strzelectwa sportowego. 

Drugi dzień to całodzienne ćwiczenia na sali gimnastycznej z jednym z najbardziej doświadczonych instruktorów walki wręcz, panem Andrzejem  Marczakiem- Krav Maga w Kielcach, na których młodzież doskonaliła min. środki przymusu bezpośredniego, techniki interwencji, sztuki walki, posługiwanie się bronią, Krav Maga, elementy kryminalistyki i techniki operacyjne. Wieczorem wszyscy uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez  GOPR z Rabki – Zdroju z pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa w górach.  

Dzień wyjazdowy przeznaczony był na zajęcia szkoleniowe z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego i technikami kryminalistyki Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, na których młodzież kształciła techniki i czynności związane zabezpieczeniem miejsca zdarzenia.

Skip to content