Obóz klas drugich w jednostce patronackiej – 16 batalionie powietrznodesantowym w Krakowie

W dniach 21-22 października 2021 r. klasy II b i c o profilu wojskowym przebywały na wizycie zapoznawczej w jednostce patronackiej – 16 batalionie powietrznodesantowym w Krakowie. Po przybyciu na miejsce uczniowie zostali zakwaterowani. Pierwszym elementem programu wizyty było zapoznanie z salą tradycji 16 batalionu. Następnie żołnierze – instruktorzy prowadzili musztrę na placu apelowym jednostki. Po obiedzie była dalsza część zajęć szkoleniowych – tym razem elementy wspinaczki przeprowadzone na ośrodku sprawności fizycznej. Po kolacji w ramach rekreacji klasy udały się do kina na film. Kolejny dzień rozpoczął się oczywiście od wojskowej zaprawy porannej. Następnie po śniadaniu dalej były kontynuowane zajęcia ujęte w programie: z taktyki, szkolenia inżynieryjnego, chemicznego i łączności. Po obiedzie zakończono wizytę i nastąpił powrót do Tymbarku.

Skip to content