Wirtualny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 6 marca młodzież z naszej szkoły wzięła udział w Wirtualnym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestniczenie w nim było oddaniem hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego walczącym o wolność Ojczyzny w latach 1944 – 1963.

W bieżącym roku, ze względów epidemicznych bieg ten nie mógł być masową imprezą sportową. Jednakże umożliwienie przebiegnięcia wyznaczonego dystansu każdemu uczestnikowi osobno, spowodowało rekordowy udział uczniów oraz innych osób. W naszej szkole bieg ukończyły 84 osoby.

Każdy uczestnik zobowiązany był do pokonania biegiem lub marszem dystansu 1963 m. Długość trasy jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”. Należało udokumentować bieg w aplikacji sportowej i wysłać screen do nauczyciela WF lub dowódcy drużyny. Uczniowie upamiętnili również swoją aktywność w formie zdjęć.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat udziału w biegu uczniów szkół podstawowych i mieszkańców Tymbarku:

http://tymbark.in/mlodziez-z-podlopienia-niezlomnym/

http://tymbark.in/bieg-w-holdzie-wykletych-material-w-kronice-krakowskiej-o-biegu-w-tymbarku/

Skip to content