Walentynkowa aktywność sportowa w duecie – podsumowanie akcji

Młodzież z naszej szkoły wzięła liczny udział w akcji promocji zdrowia zorganizowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego z terenu powiatu limanowskiego, w tym również przez naszych wuefistów.

Zabawa polegała na wykonaniu 14 lutego dowolnego treningu sportowego wraz z osobą, z którą uczeń się przyjaźni. Trening miał trwać minimum 45 minut i mógł mieć formę biegu, spaceru, marszu, zajęć na siłowni, tańca itd. Uczniowie sami mogli zdecydować, czy spotkają się osobiście, czy też wykonają trening oddzielnie. 

Uczestnicy dokumentowali swoją aktywność w aplikacji sportowej, którą następnie przesyłali do swojego nauczyciela wychowania fizycznego w formie screena oraz dołączali wspólne walentynkowe zdjęcie lub kolaż, jeżeli trening był robiony oddzielnie.

Celem akcji było promowanie aktywności fizycznej jako niezbędnego elementu zdrowego stylu życia oraz zacieśnianie przyjaźni między uczniami z różnych szkół. W dobie izolacji społecznej bardzo ważne jest utrzymywanie bliskich kontaktów z innymi ludźmi. Mają one pozytywny wpływ na naszą aktywność i są źródłem otrzymywanego wsparcia a także poprawy samopoczucia.

Bardzo cieszy, że młodzież włącza się w proponowane przez nas akcje wirtualne, które integrują społeczność szkolną oraz upamiętnia to w formie przysyłanych zdjęć.

Skip to content