Pożegnanie ŚP Pana płk. dypl. Jana Dominika

„… Wierzę o Panie, że po śmierci

Nie będzie już więcej śmierci lecz życie …”

J. Folliet

W dniu 29 października 2020 po ciężkiej chorobie zmarł ŚP Pan płk dypl. Jan Dominik.

Pan płk dypl. Jan Dominik urodził się 22 września 1954 roku w Nowym Sączu. Był absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Chemicznych im. Stanisława Ziaji w Krakowie oraz Akademii Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Warszawie.

Jako żołnierz zawodowy pracował w Jednostce Wojskowej w Biskupcu, a następnie w Urzędzie Wojewódzkim w Nowym Sączu na stanowisku Szefa Wojewódzkiego Inspektoratu Obrony Cywilnej.

Po zakończeniu służby zaczął pracę w ZS im. KEN na stanowisku nauczyciela przysposobienia wojskowego. Był jednym w twórców autorskiego programu nauczania PW w klasach liceum ogólnokształcącego. Organizował i tworzył bazę dydaktyczną do nauczania przedmiotów wojskowych.

Jako instruktor strzelectwa sportowego angażował się w upowszechnianie tej dyscypliny sportowej wśród uczniów szkoły i szkół z terenu Gminy Tymbark. Jako znawca rzemiosła wojskowego z wielką pasją i zaangażowaniem przekazywał tę wiedzę uczniom, budził w nich i rozwijał miłość do munduru i szacunek do służby żołnierskiej. Wobec uczniów był nauczycielem wymagającym, ale sprawiedliwym. Był znakomitym organizatorem zawodów, konkursów oraz przede wszystkim obozów szkoleniowych, w czasie których uczniowie klas wojskowych doskonalili praktycznie znajomość zasad żołnierskiej służby.

Pan płk dypl. Jan Dominik był nauczycielem lubianym i szanowanym przez swoich uczniów.

Jako kolega był dobrym i służącym pomocą innym człowiekiem, który chętnie pomagał tym, którzy tej pomocy potrzebowali.

Nie ma Go wśród nas. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się 4 listopada 2020 roku o godzinie 14.00 w Kościele Parafialnym w Mystkowie.

Skip to content