Konkurs historyczny – Co każdy Polak powinien wiedzieć o Bitwie Warszawskiej

W roku 2020 obchodzimy setną rocznicę Bitwy Warszawskiej

Bitwa Warszawska, zwyczajowo nazywana Cudem nad Wisłą – operacja wojskowa stoczona w dniach 13–25 sierpnia 1920 roku pomiędzy oddziałami sowieckiej Armii Czerwonej, a armiami Wojska Polskiego, zgrupowanymi nad Wisłą, decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej.

Biblioteka szkolna w porozumieniu z  nauczycielami historii: prof. Beatą Kumórkiewicz i prof. Jolantą Kuciel ogłosiła konkurs na prezentację multimedialną lub film pt. „Co każdy Polak powinien wiedzieć o Bitwie Warszawskiej”. Na wasze prace czekamy do 17 grudnia. Jest to doskonała okazja do pogłębienia waszej wiedzy historycznej,  zdobycia dobrej oceny i cennych nagród.

Zapraszamy do udziału!

Skip to content