Cześć i chwała bohaterom !

„Miłość i służba nadają sens naszemu życiu i czynią je pięknym, ponieważ wiemy, czemu i komu je poświęcamy”.

Prezentujemy inicjatywę uczniów klasy 2 E wojskowej, związaną z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Oto, jak podjęte przez uczniów działania opisuje przewodnicząca klasy Aleksandra Bartosik

„Mimo, że mieszkamy daleko od siebie, mimo pandemii koronawirusa, uczestniczyliśmy dzisiaj każdy w swojej miejscowości w porannej mszy świętej za naszą Ojczyznę oraz złożyliśmy znicze pod pomnikami i na grobach tych, co polegli walcząc o niepodległość i broniąc naszej wolności, a także ofiar I i II wojny światowej.

Nasz cel był wspólny – upamiętnienie osób, które oddały swoje własne życie za Polskę! Za to by następne pokolenia mogły być wolne i rozmawiać swoim ojczystym językiem. Oni zachowali się jak trzeba. Cześć i chwała bohaterom!”.

Skip to content