Strzelcy na Franciszkańskiej…

W 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II na zaproszenie Pani Urszuli Własiuk prezesa  Fundacji “Szlaki Papieskie” (z siedzibą w Krakowie) tymbarscy Strzelcy, będący uczniami klas mundurowych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu  z Metropolitą Krakowskim, które miało miejsce w Kurii Krakowskiej przy ul. Franciszkańskiej 3. 

W bieżącym roku to spotkanie było szczególne, bo  poświęcone 100 rocznicy urodzin śp .Jana Pawła II, Papieża, Wielkiego Polaka oraz stuleciu Bitwy Warszawskiej. 

W spotkaniu tymbarskimi Strzelcami dowodziła sekcyjna ZS Paulina Rozwadowska, dowódca II drużyny, uczennica klasy wojskowej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. Spotkanie rozpoczęło się na dziedzińcu Kurii  od złożenia kwiatów przed pomnikiem świętego Jana Pawła  II, przy wspólnym odśpiewaniem BARKI. Strzelcy wystawili  wartę honorową i zapalili znicz.

Najważniejszym punktem spotkania była koncelebrowana Msza Święta w intencji Fundacji “Szlaki Papieskie”, której w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich przewodniczył Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.

 Po uroczystej Mszy w Sali Królewskiej gdzie mieści się  “Okno Papieskie” wszyscy zgromadzeni spotkali się z Metropolitą Krakowskim, a po tym spotkaniu w bazylice ojców Franciszkanów  organizatorzy przygotowali wspólny posiłek gdzie można było skosztować chleba z pysznym domowym smalcem, wspaniałych ciast oraz oczywiście okolicznościowego tortu z okazji setnej rocznicy urodzin Patrona Fundacji śp. Jana Pawła II. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnych obwarzanków krakowskich. Dla tymbarskich Strzelców było to bardzo ważna duchowe spotkanie i pamięć o Wielkim Rodaku Ojcu Świętym Janie Pawle II oraz żołnierzach poległych w Bitwie Warszawskiej w roku 1920.

Robert Nowak

Skip to content