Konkurs historyczny ZNAJ ZNAK

W czwartek 5 marca gościliśmy w naszej szkole uczestników VI edycji powiatowego konkursu historycznego “Znaj-Znak”. Konkurs zorganizowany został z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Honorowy Patronat nad konkursem sprawował starosta limanowski pan Mieczysław Uryga i Krakowski Oddział IPN. W Jury konkursu zasiedli: pani Paulina Ablewicz – kierownik Pedagogicznej Biblioteki w Limanowej, pan Dariusz Gorajczyk – pracownik Krakowskiego Oddziału IPN i pan Robert Nowak- pracownik UG w Tymbarku i dowódca Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone w Tymbarku. W konkursie udział wzięło 30 ósmoklasistów z 7 szkół podstawowych z Limanowej, Słopnic, Pisarzowej, Dobrej, Jurkowa i Tymbarku.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Filip Prędki ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej

II miejsce – Amelia Król ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słopnicach Górnych

III miejsce – Adrian Trzeciak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej

Wyróżnienie zdobyła Katarzyna Wrona z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.

W trakcie konkursu uczniowie mieli też okazję spróbować swoich sił na szkolnej strzelnicy pod okiem ppłk. Dariusza Gizickiego.

Po wręczeniu nagród przez Jury konkursu i dyrektor szkoły panią Jolantę Dunikowską-Wszołek, uczniowie wzięli jeszcze udział w prezentacji poświęconej patronowi tymbarskiego “Strzelca” kpt. Tadeuszowi Paolone, przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół a zarazem członków tymbarskiej jednostki – Paulinę Rozwadowską i Szymona Kornasia. Na zakończenie spotkania szkolny zespół w składzie: Julia Frey, Sebastian Czech, Karol Janowiec i Konrad Paruch , wykonał “Balladę o kpt. Tadeuszu Paolone”. Nadzór nad konkursem sprawowała mgr Lucyna Woźniak a pomagali jej uczniowie klasy 1E: Karol Biłos, Sebastian Rusin, Konrad Kotara, Kacper Gumula i Szymon Woźniak.

Serdecznie dziękujemy sponsorom konkursu: Starostwu Powiatowemu, Oddziałowi IPN i UG w Tymbarku.

Skip to content