Wyróżnienie dla Karoliny Lassak w Turnieju Recytatorskim im. Andrzeja Bursy

Karolina Lassak zdobyła wyróżnienie w Turnieju Recytatorskim im. Andrzeja Bursy, który odbył się 28 i 29 listopada 2019 roku w Krakowie. Uroczyste zakończenie Turnieju z udziałem przyjaciół i rodziny poety miało miejsce 9 grudnia 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy.

W konkursie wzięła również udział Krystyna Staszel, uczennica klasy trzeciej o profilu policyjnym.

Jak podają Organizatorzy, konkurs organizowany od 1991 roku, jest imprezą w hołdzie pamięci patrona MDK, adresowany do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Od 2009 roku, jako że Turniej osiągnął pełnoletność, zapraszamy wszystkich dorosłych, bez względu na miejsce zamieszkania. Uczestnicy przygotowują dowolnie wybrany jeden utwór poetycki lub fragment prozy Andrzeja Bursy i drugi tekst z dorobku autorów pokolenia poety bądź późniejszych. Celem konkursu jest przybliżenie twórczości poety oraz upowszechnianie poszukiwań w dziedzinie interpretacji poezji współczesnej. Tradycją jest, że na Finał Turnieju zapraszani są przyjaciele i rodzina Poety. Oni też, spośród wszystkich nagrodzonych, wybierają najlepiej interpretującego poezję Andrzeja Bursy (niezależnie od werdyktu oficjalnego jury), któremu przyznają nagrodę w postaci rzeźby Ludwiki Szemioth – Bursowej, żony poety, byłej wykładowczyni Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Krakowie, Tarnowie, Gorlicach, Rabce – Zdroju, Skawinie, Nowym Sączu.

Skip to content