Strzelcy w przedszkolu w Skrzydlnej

9 grudnia 2019 roku uczniowie klas wojskowych naszej szkoły, którzy prężnie działają w Jednostce Strzeleckiej 2007 OSW w Tymbarku  w składzie: Szymon Kornaś, Paulina Rozwadowska i  Mateusz Aksamit spotkali się z przedszkolakami z Zespołu Placówek Oświatowych w Skrzydlnej.

Przedszkolaki miały okazję rozpoznawać symbole i stopnie strzeleckie, założyć mundur,  ekwipunek wojskowy oraz wykonać kamuflaż na twarzach strzelców według własnego pomysłu.

W czasie tego spotkania uczniowie klas mundurowych zaprezentowali przedszkolakom apteczkę pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały możliwość założenia prostego opatrunku i podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z nieszczęśliwymi wypadkami.

W kilkuosobowych grupach po  „specjalistycznym” przeszkoleniu dzieci nawiązywały łączność radiową ze sobą używając najczęściej słów „halo, czy mnie słyszysz?” za pomocą radiotelefonów.

Interaktywne zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a czas spędzony w przedszkolu minął szybko.

Skip to content