Wizyta u Błogosławionej Karoliny

18 listopada, w dniu 105. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny, patronki młodzieży, uczniowie naszej szkoły mogli odwiedzić jej sanktuarium w Zabawie. Oprócz modlitwy przy relikwiarzu z ciałem błogosławionej, który znajduje się pod ołtarzem kościoła, mogli również zobaczyć i „przejść” przez pomnik ofiar wypadków drogowych, który upamiętnia m.in. wielu młodych ludzi, którzy stracili życie w tragicznych wypadkach. Następnie wszyscy wzięli udział w Drodze Krzyżowej śladami męczeństwa błogosławionej wiodącej przez las w jej rodzinnej miejscowości – Wał-Rudzie. Była to dobra okazja do poznania historii życia i męczeństwa błogosławionej Karoliny w miejscu, które było świadkiem jej heroicznej śmierci 105 lat wcześniej, ale także do gorliwej modlitwy przez wstawiennictwo tej – wyjątkowej dla ludzi młodych – patronki.

Skip to content