Pamięci tych, którzy odeszli

1 listopada obchodzimy Święto Wszystkich Świętych. To czas zadumy, refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem. Udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, ludzi kochanych, znajomych lub całkiem obcych, żołnierzy, by zapalić świeczkę, której płomień jest symbolem pamięci żyjących.

Z tej właśnie okazji 30 października w naszej szkole klasa 1d przygotowała uroczysty apel, podczas którego wspominano zmarłych, którzy niegdyś pracowali w naszej szkole oraz uczniów, którzy niegdyś przechadzali się po znanych nam dobrze szkolnych korytarzach. Program artystyczny przybliżył atmosferę i nastrój tego święta. Występ został wzbogacony pięknymi i wzruszającymi piosenkami wykonanymi przez zespół muzyczny pod opieką pani mgr Lucyny Woźniak oraz prezentacją multimedialną pt. „Pamięci tych, którzy odeszli”. Refleksyjnym i wzruszającym momentem był wykonany na trąbce przez ucznia z klasy 2a, Dariusza Niedojada, utwór pt. „Cisza”. Pamięć o zmarłych uczczono również modlitwą, którą poprowadził ks. Michał  Łukasik.

Ponadto, jak co roku od wielu lat, delegacja młodzieży pod opieką pani mgr Lucyny Śliwa odwiedziła cmentarz parafialny w Tymbarku, aby zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Złożyli również hołd żołnierzom poległym za wolność naszej ojczyzny.

Skip to content