Straż Graniczna szkoli tymbarskiego Strzelca

Funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań – Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu po intensywnej rozgrzewce w masywie góry Zęzów, podczas której nie zabrakło podstawowych ćwiczeń, które są stosowane w formacjach mundurowych takich jak „żołnierskie pompki”, przystąpili do szkolenia naszych strzelców z taktyki czarnej.

Na początek ćwiczono elementy poruszania się z bronią, zwroty, składanie się do strzału. W dalszej części funkcjonariusze omówili szczegółowo sposoby wejścia do budynków, zaprezentowali sposoby wchodzenia do pomieszczeń przy zamkniętych, otwartych drzwiach oraz wyważania drzwi taranem. W trzech grupach strzelcy pod surowym okiem funkcjonariuszy ćwiczyli wykonywanie zadań przydzielonych poszczególnym osobom wykorzystując do tego celu atrapy broni oraz broń ćwiczebną.

Ćwiczenia tego rodzaju wymagają wielu godzin żmudnego treningu. Na zakończenie zaprezentowano wyposażenie apteczki pierwszej pomocy przedmedycznej i podsumowano zajęcia.

Skip to content