Niedzica 2019 – obóz klasy wojskowej

W dniach 16 – 19.10.2019 r. klasa o profilu wojskowym II b przebywała na obozie szkoleniowym w miejscowości Niedzica – Zamek. Harmonogram obozu był bardzo napięty – już w drodze do miejsca zakwaterowania był przystanek na strzelnicy LOK Limanowa. Uczniowie wykonali na ocenę strzelanie na 50 m z karabinka sportowego bocznego zapłonu z postawy leżącej. Pierwsze miejsce zajął Żółtek Radosław, z dziewcząt najlepszy wynik uzyskała Szetner Marta. Dodatkowo uczniowie mieli okazję zapoznać się z samopowtarzalnym pistoletem UZI oraz strzelbą powtarzalną.

W drugim dniu uczestnicy obozu doskonalili musztrę zespołową, ceremoniał związany z pocztami sztandarowymi i odczytywaniem apelu pamięci. Po przyjeździe instruktorów z 16 bpd uczniowie podzieleni na cztery grupy szkoleniowe szkolili się rotacyjnie na punktach szkoleniowych z łączności (przewodowej i radiowej), taktyki w terenie górskim, prac minersko – saperskich oraz wspinaczki linowej. W kolejnym dniu instruktorzy kontynuowali zajęcia poszerzając zakres ćwiczeń z poszczególnych tematów. Po obiedzie uczestnicy zwiedzili zamek w Niedzicy oraz samą miejscowość Niedzica Zamek . Oczywiście te dwa dni szkoleniowe były uświetnione alarmem z wymarszem uczestników w teren.

Dzień wyjazdowy był przeznaczony na atrakcje turystyczne. Uczestnicy udali się do miejscowości Sromowce Niżne,skąd wyruszyli na wycieczkę na Trzy Korony (wymarsz z m. Sromowce Niżne – zejście do m. Krościenko). Po zejściu do m. Krościenko nastąpił już wyjazd z powrotem do Tymbarku.

Galeria zdjęć: 1/3 , 2/3 , 3/3 .

Skip to content