Wrzesień w bibliotece

Pożegnaliśmy wakacje:((( Powakacyjne śpiewogranie już za nami. Ucieszyła nas obecności uczennic pierwszych klas: Emilki i Julki, nie zawiedli też tegoroczni maturzyści: Wiktor i Karol. Najliczniej przybyli drugoklasiści: Basia, Wiki, Paulinka, Faustynka i wirtuoz skrzypiec – Sebastian. Uczestnicy spotkania prezentowali piosenki w wojennych klimatach, w związku z przypadającą w tym roku 80-tą rocznicą wybuchu wojny i 75-tą rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. 

Narodowe Czytanie 2019.
To była ósma edycja akcji zapoczątkowanej w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania osiem polskich nowel:”Dym”, Dobra pani”, „Katarynka”, „Orka”, „Rozdziobią nas kruki, wrony,,,”, „Sachem”, „Sawa” i „Mój ojciec wstępuje do strażaków( ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą). W piątek 6 września, w szkolnym radiowęźle  fragmenty wybranych nowel prezentowali uczniowie klas 3A, 2A i 2B wraz z prof. Małgorzatą Walendzik, prof. Dorotą Dunikowską, p. pedagog Małgorzatą Kulig i p. dyrektor Jolantą Dunikowską-Wszołek.

Skip to content