Poznaj nas! II Małopolskie spotkanie z mundurem – Policja 2019

W dniu 25.09.2019 r. uczniowie klas pierwszych o profilu policyjnym uczestniczyli na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie w Dniu Otwartym pod nazwą: „Poznaj nas! II Małopolskie spotkanie z mundurem – Policja 2019”, zorganizowanym dla uczniów klas mundurowych z całej Małopolski . W spotkaniu udział wzięli m.in. pani Elżbieta Duda, Poseł na Sejm RP oraz pan Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski.

Młodzież naszej szkoły mogła obserwować ślubowanie złożone przez nowo przyjętych policjantów oraz przyznanie odznaczeń dla zasłużonych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Następnie policjanci ruchu drogowego, którzy zdobyli pierwsze miejsce w tegorocznym ogólnopolskim konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”, przeprowadzili mistrzowski pokaz jazdy motocyklowej.

W dalszej części spotkania na uczniów czekały ciekawe pokazy i prelekcje: m.in. ekspozycja floty policyjnego sprzętu transportowego oraz sprzętu, uzbrojenia i wyposażenia policyjnego. Przy stanowisku Wydziału Ruchu Drogowego młodzież miała okazję zobaczyć m.in. symulację wypadku drogowego oraz zaobserwować jak wygląda jego prawidłowe zabezpieczenie, a także jak należy poprawnie udzielać pierwszej pomocy.

Spotkanie to było znakomitą okazją do poznawania specyfiki pracy małopolskiej Policji.

Po zakończonym spotkaniu młodzież obejrzała film Legiony.

Relacja z tego wydarzenia znajduje się na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć na szkolnym profilu na Facebooku. 

Skip to content