Obóz szkoleniowo – wypoczynkowy klasy wojskowej Kraków – Kobylany

W dniach 24-30 czerwca 2019 roku klasa Ib o profilu wojskowym przebywała na obozie szkoleniowo-wypoczynkowym będącym zakończeniem programu szkolenia wojskowego w tym roku szkolnym. W pierwszym dniu nastąpił przejazd do Krakowa do jednostki wojskowej 16 batalionu powietrznodesantowego. Po przyjeździe na teren jednostki zakwaterowano obozowiczów w namiotach typu NS. Kolejnym punktem programu było zwiedzenie nowej sali tradycji oraz zapoznanie uczniów z przebiegiem treningu na ośrodku sprawności fizycznej. Czas po obiedzie wypełniony był treningiem strzeleckim z karabinków pneumatycznych z postawy leżącej i klęczącej. Kolejne dwa dni w jednostce patronackiej (oczywiście rozpoczęte pobudką o g. 6.00 i poranną zaprawą fizyczną) wypełnione były zajęciami prowadzonymi przez instruktorów z 16 bpd z następującej tematyki: chemiczne, taktyka, terenoznawstwo, medyczne, musztra, strzeleckie z rozkładaniem i składaniem karabinka Beryl na czas. We wtorek po obiedzie obozowicze zwiedzili muzeum lotnictwa w Krakowie – Czyżynach. W dniu 27 czerwca po obiedzie i spakowaniu się nastąpiło przemieszczenie na nowe miejsce obozu do miejscowości Kobylany do malowniczej dolinki. Do godzin wieczornych rozstawiono namioty, przygotowano miejsce biwaku i na zakończenie dnia rozpalono ognisko i pieczono kiełbasę. W kolejnych dwóch dniach szkoleniowych uczniowie szkolili się z taktyki, terenoznawstwa (marsz na azymut) oraz ze wspinaczki linowej na skałkach doliny kobylańskiej. W piątek po obiedzie odbył się bieg terenowy. Sobota i niedziela przeznaczone były na wypoczynek i zwiedzanie. W sobotę rano odbyły się zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego z postawy leżącej i klęczącej – pierwsze miejsce zajęła Marta Szetner. Następnie odbył się przejazd do Wieliczki, gdzie zwiedzano kopalnię soli tzw. trasę górniczą. Po obiedzie i powrocie do m. Kobylany w programie była piesza wycieczka do doliny Będkowskiej ze zwiedzeniem szczytu Sokolica. Dzień wyjazdowy (niedziela) rozpoczęła się od zwijania obozu i porządkowania terenu. Następnie było zwiedzanie muzeum Podziemia Rynku oraz powrót do Tymbarku.

Kadrę obozu stanowili: Ppłk Dariusz Gizicki, Beata Kumórkiewicz, Krzysztof Przechrzta.

Galeria zdjęć z obozu na szkolnym profilu na Facebooku: zajęcia w 16 bpd, wspinaczka skałkowa w Kobylanach, wycieczka do Wieliczki.

Skip to content