Nowiny 2019 – obóz klas wojskowych

W dniach 7- 9 maja 2019 roku klasy wojskowe: II b i II c oraz I b przebywały na obozie szkoleniowym w Słopnicach – Nowiny. W pierwszym dniu na teren obozowiska uczniowie przemaszerowali z Tymbarku wraz z posiadanym sprzętem biwakowym. Po przybyciu na miejsce i rozbiciu obozu rozpoczęły się planowe zajęcia, które prowadziło 6 instruktorów z 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie. Uczniowie podzieleni na grupy szkoleniowe uczestniczyli w zajęciach z: wspinaczki linowej, taktyki w różnym terenie, działań saperskich, łączności i chemicznych. Kolejny dzień kontynuowane były zajęcia z powyższej tematyki. Ponadto klasy drugie uczestniczyły w egzaminie praktycznym z przedmiotów wojskowych. Natomiast w godzinach popołudniowych klasa pierwsza brała udział w marszu na szczyt Mogielicy a klasy drugie zaliczyły bieg na orientację oraz zajęcia ze strzelectwa. Najlepszą drużynę oraz najlepszych strzelców (Angelika Kożuch i Dawid Miśkowiec) wyróżniono drobnymi upominkami. Przeprowadzono również strzelenia do celów reaktywnych w ramach rywalizacji indywidualnej. W ostatnim dniu nastąpił przejazd autokarem na strzelnicę kulową w Limanowej w celu odbycia strzelania z broni bocznego zapłonu (kbks) a także uczniowie klas drugich odbyli egzamin z pływania na pływalni miejskiej.

Komendantem obozu był pan ppłk Dariusz Gizicki, zaś kadrę obozu stanowili nauczyciele pani Beata Kumórkiewicz, pani Marta Jabrucka – Dyrek oraz pan Krzysztof Przechrzta.

Galeria zdjęć.

Skip to content